VS-80RIA80PBF
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
VS-80RIA80PBF
Category : Discrete Semiconductor Products Thyristors SCRs
Voltage - On State (Vtm) (Max) : 1.6 V
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis, Stud Mount
Package : Bulk
Current - Off State (Max) : 15 mA
Series : -
Current - On State (It (AV)) (Max) : 80 A
Mfr : Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Supplier Device Package : TO-209AC (TO-94)
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 125 A
Voltage - Off State : 800 V
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 120 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 2.5 V
Package / Case : TO-209AC, TO-94-4, Stud
SCR Type : Standard Recovery
Current - Hold (Ih) (Max) : 200 mA
Base Product Number : 80RIA80
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 1600A, 1675A
Description : SCR 800V 125A TO209AC
Contact Now
SCR 800 V 125 A Standard Recovery Chassis, Stud Mount TO-209AC (TO-94)